Okolica
Lokalizacja Siedliska Nad Rozlewiskiem tworzy doskonałą bazę wypadową pozwalającą na planowanie ciekawych wycieczek pieszych, rowerowych, kajakowych bądź samochodowych.
W pobliżu polecamy:
Jeziorko Turkusowe
W miejscowości Wapnica w miejscu byłej kopalni kredy powstało jezioro Turkusowe zwane również Szmaragdowym o niezwykłej barwie wody. Zaliczane jest do najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Górują tu lesiste wzgórza, z których widok na jezioro jest niesamowity. Przy jeziorku można przysiąść w miłym ogródku, aby napić się i posilić. Dla dzieci jest tutaj zagospodarowany teren.
Wzgórze Zielonka
Pomiędzy Wapnicą a Lubinem bardzo atrakcyjny punkt widokowy Wolińskiego Parku Narodowego. Rozległa panorama imponującej Krainy 44 Wysp delty Świny oraz Zalewu Szczecińskiego. Na wzgórze wiedzie leśny szlak turystyczny od Jeziorka Turkusowego. Można też podjechać samochodem pod samo wzgórze.
Punk widokowy Gosań
Najwyższy punkt wybrzeża klifowego Wolińskiego Parku ( 95 m n.p.m. ) – skąd rozciąga się rozległy widok na Zatokę Pomorską. Dojazd z Międzyzdrojów drogą w kierunku Wisełki, ok. 4 km.
Latarnia Morska
Z 1858 roku to jedna z największych atrakcji turystycznych tego typu na polskim wybrzeżu. Znajduje się w Świnoujściu, wysoka na 68 metrów, licząca ponad 300 krętych schodów jest najwyższą latarnią nie tylko naszego wybrzeża, ale również najwyższą na Bałtyku oraz jedną z najwyższych na świecie.
Stawa "Młyny"
Znak nawigacyjny w kształcie wiatraka - najbardziej rozpoznawany symbol Świnoujścia, który również znajduje się w oficjalnym logo miasta Świnoujście. "Wiatrak" usytuowany jest na końcu kamiennego Falochronu Zachodniego (o długości ok. 350 m), wybudowanego w latach 1818-1923. Falochron wieńczy plażę po stronie wyspy Uznam.
Po przeciwnej stronie położony jest Falochron Wschodni - położony na prawobrzeżnej części miasta, na wyspie Wolin. Jest to najdłuższy falochron kamienny w Europie, o długości przeszło 1400 metrów w głąb morza. Jego atrakcyjność przebija wszystkie mola położone nad Bałtykiem! Pomiędzy falochronami uchodzi do morza rzeka Świna, od której pochodzi nazwa miasta - Świnoujście.
Fort Anioła
Wybudowany w latach 1845-1858, za czasów panowania króla pruskiego Frederyka Wilhelma IV jako punkt artyleryjsko - obserwacyjny stanowiący wówczas jeden z czterech fortów obronnych Twierdzy Świnoujście. Można też obejrzeć liczne wystawy malarstwa współczesnego, fotografii, rzeźby. W forcie odbywają się koncerty muzyczne, spotkania poetów na wieczorach poezji, pokazy tradycyjnych walk rycerstwa średniowiecznego.
Fort Gerharda
Potocznie zwany Fortem WSCHODNIM jest jednym z najlepiej zachowanych XIX-to wiecznych fortów nadbrzeżnych w naszej części Europy. Wybudowany przez pruskich fortyfikatorów był jednym z czterech podstawowych dzieł obronnych składających się na Twierdzę Morską Świnoujście.
Świnoujście
Niezwykłe miasto położone na dwóch wyspach Uznam i Wolin połączonych ze sobą transportem promowym to kolejna atrakcja regionu, najwyższa nad Bałtykiem latarnia, port morski, Park Zdrojowy, piękna plaża i położona nieopodal granica z Niemcami sprawiają, że jest to idealne miejsce na jednodniowe wypady wycieczkowe.
Międzyzdroje
Letnia stolica Pomorza Zachodniego, niezwykły kurort ze 150-letnią tradycją, gdzie znajduje się piękna promenada nadmorska, niezwykłe molo do którego przybija statek wycieczkowy ze Świnoujścia, nieopodal znajdują się punkty widokowe na stromym ponad 100 metrowym wybrzeżu klifowym z których rozpościera się wspaniały widok na całą Zatokę Pomorską.
Wyspa Karsibór
Jedno z najbardziej magicznych miejsc sąsiadujących ze Świnoujściem. To trzecia zamieszkała wyspa Świnoujścia, powstała w XIX wieku, jako wynik przekopania wyspy Uznam celem tworzenia Kanału Piastowskiego. Od centrum Świnoujścia dzieli ją 7 km, prowadząca do dużych promów Karsibór trasa, to wspaniała okazja na rowerową wycieczkę. Zwiedzanie wyspy pozwala nam oglądać krainę 44 wysp z całkowicie innej perspektywy.
Takich krajobrazów nie znajdziemy nigdzie. Wyspa Karsibór to ptasi rezerwat, jeden z nielicznych w Polsce, nazwany jest Karsiborską Kępą. To pierwszy rezerwat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, gratka dla miłośników ptaków, tym bardziej, że jest to lęgowisko ptaków siewkowatych oraz wodniczek. Na wyspie znajduje się także Rezerwat Paproci. Gniazda wodniczek znajdują się tylko w wybranych miejscach na świecie. Poza atrakcjami przyrodniczymi możemy zwiedzić XV wieczny kościół, a także chaty pokryte słomianą strzechą, wszystkie komponenty, które tworzą klimat Karsiborza, sprawiają, że jest to magiczne miejsce.
Cesarskie uzdrowiska Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin
Trzy niemieckie miejscowości połączone ze sobą piękną promenadą. Pobyt u naszych sąsiadów, to estetyczne przeżycie, zwłaszcza osób wrażliwych na architektoniczne walory budynków. Miano „cesarskie” uzyskały dzięki licznym odwiedzinom najbardziej znanych cesarzy Niemiec- Wilhelma I, Wilhelma II, Fryderyka III. Każda z miejscowości posiada własne molo z którego można podziwiać panoramę Morza Bałtyckiego.
Motylarium – farma motyli w Trassenheide
Farma motyli w Trassenheide to największy tego typu obiekt w Europie, w którym można podziwiać gatunki motyli z całego świata! Ta największa farma motyli w Europie położona jest w miejscowości Trassenheide na niemieckiej wyspie Uznam. Jej powierzchni to ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. Zdecydowanie stanowi idealne miejsce na rodzinną wycieczkę i z pewnością sprawi frajdę każdemu dziecku!